SiyasetMeydani Re: Eğitim


Kıymetli Zeki Sahin Bey,

Toplumumuzun Sosyal Psikolojisine baktığımız zaman ,büyük bir celiski (Duality )
icinde olduğunu görüyoruz.
-Bu dünya önemsiz diyenler halka Zikir makinesi hediye ediyorlar,zenginlere ,ise
paramatik makinesi aldırıyorlar.
Bes lira icin insanlara eziyet ediliyor.

-Ben elestiri yaptığım zaman ,sen bilmezsin konusma diyorlar.Ayet acıklaması yapmaya
calısıyorum.Sen anlamazsın diyorlar.
Ben Merhamet sahibi yüce,güc sahibi Allah vardır ;Hz.Muhammed son peygamber diyorum.Buda mı yanlıs oluyor.

Bazı insanların ,din konuşmaları,sacmalıklarla dolu.Biz Yüce Allah dediğimiz zaman yanlıs ,bu nasıl is?
-Devamlı ,din i amaclı para toplanıyor.Gelir var,gider var,fakat hesaplar ortada yok.
Dürüstlük hesap vermeden gecer.
Yüce Allah her seyi cok ince hesapla yapandır.O zaman Allah ın kanunları na niye
uyulmıyor.

-Efendim ,türban giyen kadınlar dürüst.Bol ibadet yaptığını gösterenler doğru,
gösterişli camiler yaptıranlar cennetlik diyorlar.Bunları diyenler ,
kendilerini geleceği bilen zannediyorlar.kendilerine tapıyorlar.Put oluyorlar.
-Bir plajda ,binlerce insan gelse ,gelişi güzel kumları atsa bunun sonucunda,düzenli ev olusması milyarda birdir.Hatta sıfır ihtimaldir.

-2 milyon imam hatipli öğrenci eline zikir makinesi alsa,bununla günde 10.000 kere zikir yapsa ,bunların neticesinde bir savaş ucagı olması ihtimali milyarda
bir bile değildir.

-Bin sene önceki Islam alimlerinin bugünkü bilim ve teknolojiyi görmeleri mümkün değildi.Ve onların yorumları da tabiiki eksiktir.
Kelebekten ten Kus gelişmez.Kelebek kusu planlıyamaz.
Gecmisteki alimlerde geleceği yorumlıyamaz.

-Yüce Allah ,geleceği bilen değil ,Gelecegi planlıyandır.Kader ve Kaza onun kararı ile olur.
Yüce Allah,yarattıgı her seyi en ince matematik hesaplara,biyolojik,kimyasal ve fiziksel kurallara göre planlamıştır.Burda ,birde bizim anlayamadığımız bir
yapı da vardır.
Insan ,her seyi bilemez.Gücü yetmez.

Insan da en ince hesaplara göre yasamalıdır.
Gösteris icinde (ortodoksi),hesapsız,bilim dısı yasamamalıdır.

Bugün ne yazıkki ,cami sevaptır mantığı ile israf binaları yapılıyor.
10.000 kisinin yasıyacagı bir camii 1 milyona mal olacaksa buna gösteris icin
50 milyon harcanıyorsa bu israftır ve israf haramdır.

Kısacası ,Allah ın ismi 99 değildir.Belki de yüzlercedir.

-Yüce Allah ı,Onun Yarattıklarını ,Kuran-ı Kerim i anlıyamıyanlar,secimle ,
Islam ı anlayan,yasıyan ,kalbi iman dolu adamı lider secemezler.
Kertenkele ,yılan ı ,yılan kusu planlıyamaz.
Insan ,ileri teknoloji yapabilir.
Yüksek teknoloji eğitimi yapanlar Ust seviye uçak yapabilir.
Egitimsiz insan lar,sadece tabiatı yıkar.
Gur-Buz

On Saturday, July 18, 2015 4:48 PM, “ahmet dogan Simsek ahmetdogan.simsek@gmail.com [SiyasetMeydani]” <SiyasetMeydani@yahoogroups.com> wrote:

Değerli Zeki BeyBu dedikleriniz benim aklımın erdiği yetmiş yıl gerilerde kaldı.
Kimse bir şeyi gidip imama danışmıyor. Herkesin elinde bir cep telefonu hem arkadaşları ile konuşuyor hemde eski Noter yada Mahkeme katipleri gibi hızla bir sürü mesaj yazıp gönderiyorlar. Ben bu şekildeyazan bir kaç yeni yetme kızları görünce eve geldim ve kendi kız torunuma bazı kızların bu şekilde hem yanındaki ile konuşup hemde eli otomatik olarak hızla mesajlar yazan kızlara rastladığımı bunu nasıl başarabildiklerini sordum.
Cevap. Biz hepimiz öyle yapıyoruz zaten dede.
Oldu şaştım kaldım. Artık bu sözler mazide CHP kafasının halkı aşağılamakta kullandığı sözler olarak İstanbul sömürge medyasının telkin ile yaygınlaştırdığı sözler olarak kaldı. Şimdi çevremizde gördüğümüz bir sürü iyi diyemeyeceğim. Ömrünün yarısı ideolojik eğitimle geçmiş sözde bilim adamlarının çoğu o geri kafalı olmak ile suçlanan kişilerin yemeyip içmeyip okutmaya çalıştığı kişiler. Hemde çoğu biz cahil kaldık bunlar bari kalmasın diye okutulan halkın, halka tepeden bakarak sanki onlardan değilmiş gibi görüntü vermeye çalışan uydurma kimlik gösterisi ile adeta ben tam batılılaştım havasında nerede ise bende Türklük de, Müslümanlık da kalmadı diye iftiharla gezen ve aslını inkara kadar yönelen haram zadeler olmaktan bizzat harami olmaya terfi etmiş kişilere dönüştüler.
Bu yüzden zaten dini bir kaç sure ile birde namaz kılmayı öğrenebilmiş halkın temsil ettiği zannı ile kendi halinde bilgisiz kalmış ama yanlış eğitilerek de sapıklaştırılamamış halkı bir kenara rahat bırakarak düşünmeye başlasak sanırım çok daha başarılı olarak bazı gerçek sonuçlara ulaşıp hal ne ise de bizler nasıl bu kadar dünyadan habersiz ve cahil yetiştirildik. Neden zamanında araştırma geliştirme amaçlı kabiliyetlerimize göre dallarda yetiştirilip daha ilerisini aramaya kendisini adamış insanlar olmadık diye düşünmek ve bunun hiç olmazsa ekonomi eskiye göre çok düzelmiş olduğu için bu gibi araştırmalara yönlendirmek amaçlı kurumları ve kurumlar üzerinden muhalefetin laf etmekten başka işe yaramayan siyasileri de dahil bütün etkili ve yetkili siyasileri de kamçılayarak gayrete getirip çalıştırmaya çalışmamız lazımdır. Bedevi köylü yada garibanlarımızın yapabileceği tek şey varki onlarda onu imkanları dahilinde yapmaya çalışıyorlar. Çocuklarını okutmak. Ama okuyanların ne işe yaradığı ise eline verilen diploma ile iş bulmaya yeterli gelmiyor. Bunun sorumlusu da çocuğunu canını dişine takarak çocuğunu okutan dindar yada dinci denilen garibanlar değil. Bu düzeni adam gibi adam yetiştirmek amaçlı kurmamakta ısrar eden sömürge gizli devleti ile arkasındaki dünya güçleridir. Siyasiler dahi bürokrasiyi esir almış zihniyetlerin mahkumu olarak, onların çizdiği sınırlardan çıkamıyor iseler bu yetiştirecek adam ve yetişmiş adam yokluğundan değil yetişmiş adamlarında, adam yetiştirecek ortam ve düzen bulamadıkları için kendi gelişimlerini ilerletmek üzere yurt dışına gidip bir daha da gelecek ortam bulamayışlarından dır. diye düşünüyorum.
Gelişmenin önündeki engelleri saymaya kalkar isek liste uzar ve halkın cahilliği bu listenin en sonunda ve en masumu olarak kalabilir. Halkı suçlamak malum bazı kıssalarda yüz kişinin yapacağı işi yüz tane adamın hiyerarşik düzeni içinde 99 tanesinin birinciden 99’uncuya kadar bir birlerinin bir üst amiri yüzüncünün de işçi olduğu bir düzene benzer. Yüzüncülerin işçiliği ciddi bir düzen yoksa ordan buraya taşı sonrada buradan oraya taşırsın sistemi gibi boşa kürek çekmek olur. İnsanları verimli şekilde çalıştırması gerekenlerin beş para etmez adamlar oluşu suçu yüzüncüye atarak sorumluluk kabul etmeyişlerinin ve bu düzenin böyle gelip böyle devam edeceğini zannedenlerin avuntuların da harcanmış ve harcanacak on yılları asla kurtaramaz.Bu Türkiye de avare kasnak gibi boşa dönen bir çarkın bilinçli olarak Türkiyeyi ileride yerine kurulacak devlet taslağı tam hazırlandığında Mevcut TC. Devleti’nin kolayca imha edilecek kıvama getirmek amaçlı kurulmuş bir düzendir olarak görüyorum. Birazda bu açılardan bakıp tehlikeyi halka bakarak yok sanmak ve halkı suçlamak ile asla savuşturamayacağımızı anlamaya başlasak çok yararlı olur. Halkların kendi içlerindeki davranışlar kültürler dinler farklı olsa da çok fazla farklılıklar göstermezler.
Selam ve Saygılarımla
A.D.Şimşek

18 Temmuz 2015 12:24 tarihinde ZEKI SAHIN <zekisahin> yazdı:

Değerli Dostlar,Bizim saf ve bakir Anadolu çocuklarının kimini “binbirgece masalları” kimisini de – yüzde doksan dokuzu uydurma – “evliya menkıbeleri” ile uyuttular. Bunların hiç birisinde “üretmek” ve “işbirliği” ve “fenni araç-gereç” bahsi geçmez… Ana tema maddi ya da manevi gücü elinde tuttuğu vehmedilene kayıtsız ve şartsız itaat edilmesi telkin olarak işlenir.
Bu alçaltıcı eğitimle yetişenlerin en makbul tutulanı da “otorite” tarafından görevlendirilme lutfuna mazhar olmuş “watchdog” hizmetinde bulunanlardır.
Saygılarımla.

Android’de Yahoo Mail’den gönderildi

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: