SiyasetMeydani Paralel örgüte göre ‘kâinat imamı’


Sayın Gürbüz BeySu kelimesini nekadar okursan oku Fomülü H2o diye falanda formüle ederek oku suyu içmedikçe bedenin suya kanamaz.
Kuranın mealini okumak ileelbette birşeyler anlarsın. Ama emin ol ruhun ilahi kelamın içindeki mucizelericanu gönülden dinlemedikçe İlim ve hikmete susuz kalır Anladıkların anlayadıklarının yanında pek az kalır.
Tenakuzlara düşersin. Şeytan ölürken gelir senianladım zannetiklerin ü<zrinden öylebataklara çekerkiAllah korusun imansız gider ve imansızların gideceği yere gidersin.

Zümer 23
(Mekkî 59)
Allah sözün en güzelini, birbiriyle uyumlu ve bıkılmadan tekrar tekrar okunan bir kitap olarak indirdi. Rablerinden korkanların, bu Kitab’ın etkisinden tüyleri ürperir, derken hem bedenleri ve hem de gönülleri Allah’ın zikrine ısınıp yumuşar. İşte bu Kitap, Allah’ın, dilediğini kendisiyle doğru yola ilettiği hidayet rehberidir. Allah kimi de saptırırsa artık ona yol gösteren olmaz.

Meal okumakile Kuranı anlayamazsın. Anladıkların çok eksik kalır. Allah dan sana öğretmesini dile. Israrla yalvar inşallah sana da nice sırların kapıları açılır ve Kuaran okurken yada dinler iken meğer ben kör ve sağırmışımda haberim yokmuş dersin.

Ra’d 31
(Mekkî 96)
Eğer okunan bir Kitapla dağlar yürütülseydi veya onunla yer parçalansaydı, yahut onunla ölüler konuşturulsaydı (o Kitap yine bu Kur’an olacaktı). Fakat bütün işler Allah’a aittir. İman edenler hala bilmediler mi ki, Allah dileseydi bütün insanları hidayete erdirirdi? Allah’ın vadi gelinceye kadar inkâr edenlere, yaptıklarından dolayı ya ansızın büyük bir bela gelmeye devam edecek veya o bela evlerinin yakınına inecek. Allah, vadinden asla dönmez.

Selamlar
A.D.Şimşek.

2015-06-23 20:03 GMT+03:00 Grbuz Guvendag <gurbuz1943>:

Sayın Ahmet Dogan ,

Allah inancını toplumlar naıl anlıyor.

Allah ın gönderdiği Kuran-ı Kerimi incelersek,kimler ahrete gidecek.

Bazı kişiler ellerinde Kuran-ı Kerim i Ramazanda anlamadan okuyor.

Benim ,Kuran-ı Kerim i gönderen Allah ım ,anlamadan ,uygulamadan sadece
Kuran-ı Kerimi ezberliyenleri cennete göndereceğim demiyor.
Veya ,Isid kafası ile hareket edenler Islam devleti kurma hakkına sahip demiyor.

Gayri Müslüm,Davudi Sermayenin çıkarına uygun,Papalık,Haham
ekonomi sitakip edenler de cennetlik tir demiyor.
Nasıl anlaşacağız?
Gur-Buz

On Tuesday, June 23, 2015 6:30 PM, "ahmet dogan Simsek ahmetdogan.simsek [SiyasetMeydani]" <SiyasetMeydani> wrote:

YorumsuzA.D.Şimşek

Paralel örgüte göre ‘kâinat imamı’

Diyarbakır’da dershane yolsuzluğu soruşturmasında savcı, Paralel Yapı‘yı "Başında, mensuplarının ‘kâinat imamı’ dediği Fetullah Gülenisimli emekli bir vaizin bulunduğu örgüt" şeklinde tanımlandı

Diyarbakır’da ihaleye fesat karıştırıp, yoksul çocukların eğitimi için ayrılan devlet bütçesiniParalel Yapı dershanelerine aktardıkları gerekçesiyle haklarında dava açılan 12 kişi hakkında, bu kez de "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan soruşturma başlatıldı. Savcı, soruşturma dosyasında Paralel Yapı’yı tanımlarken, "Başında, mensuplarının ‘kâinat imamı’ olarak kabul ettikleri Fetullah Gülen isimli emekli bir vaizin bulunduğu örgüt" ifadesini kullandı. Kentte 500 çocuğun eğitimi için düzenlenen dershane ihalesine fesat karıştıran 12 kişi hakkında geçtiğimiz günlerde dava açıldı. İhaleyi, şartnameye aykrı olarak Paralel Yapı’nın dershanelerine vermekle suçlanan sanıklar için 10 yıla kadar hapis istendi.

DEVLETİN KİLİT NOKTALARINA GİRDİ
Davada adı geçen 12 sanık hakkında savcı, ayrıca silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan da soruşturma başlattı. Savcı soruşturma dosyasındaki ayırma kararında şunları belirtti: "Başında, mensuplarının ‘kâinat imamı’ olarak kabul ettikleri Fetullah Gülen isimli emekli bir vaizin bulunduğu ‘Hizmet Hareketi’ adıyla dini cemaat yapılanması olarak ortaya çıkan, özellikle sahip oldukları eğitim kurumları, basın yayın kuruluşları, finans kurumları, şirketlerle güçlenen bu yapı, devletin adli, emniyet ve askeri birimlerinin kilit noktalarına önceden yerleşmiştir. Gönüllüleri eliyle 17 Aralık 2013 tarihi ve sonrasında hükümeti düşürmeye yahut itibarsızlaştırmaya yönelik gerçekleştirdikleri bir takım operasyonlar sonucunda başarısız olmaları üzerine ülke genelinde bağımsız yargı organlarınca haklarında kamuoyunda ‘Paralel Yapı operasyonları’ adıyla çok sayıda soruşturmalar başlatılmıştır."

10 YILA KADAR HAPİS İSTENİYOR
Sanıkların, ihale ilanı hazırlamadan ihaleye daha uygun teklif veren dershane bulunmasına rağmen ihaleyi başka dershaneye vermediği, ihaleyi alan dershanenin ise ruhsatının olmadığı ve teknik şartnameye uymadığı belirlendi. MİT TIR’larının durdurulması ve casusluk soruşturmasından sonra açığa alınan Halil Dağ, SODES koordinatör yardımcısı Ömer Avşarlı ile dershane görevlilerinin de yer aldığı 12 sanık hakkında, "Silahlı terör örgütüne üye olmak"tan 10 yıla kadar hapis istemiyle açılan soruşturma sürüyor.

SABAH

__._,_.___

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: