{HaberPOSTA} – Derviş neden geldi? (yorumlu)


Gürbüz Bey

Kemal Derviş ikinci dünya savaşında her tarafı işgal eden ve Türk kökenli Yahudileri özellikle gaz odalarında boğazlayan Almanya’nın Führeri Hitlerin En Önemli diplomatlarından olduğu İçin Ankara merkezli tüm casusluk faaliyetlerinin başında da görevli Ankara Büyük elçisi Von Papen

Franz Joseph Hermann Michael Maria von Papen (29 Ekim 1879 – 2 Mayıs 1969), Adolf Hitler‘in 1933 yılında iktidara gelmesinde önemli rol oynayan Alman devlet adamı ve diplomat. Aynı zamanda 1939-1944 yılları boyunca (Yani 2. dünya savaşı süresince) Türkiye‘deki Alman büyük elçisiydi. İşte bu Büyük elçinin yazılarını yazan sır katibi Bayan sekreter Yahudi idi. Burada dikkati çekmek isterim Hitlerin kendisi de Yahudi melezi idi. İşte bu Alman elçisi Yahudi hanım Türkiye de bir süre birisi ile birlikte yaşadılar. Eğer O kişi Alman istihbaratına çalışan birisi olmasa bu birlikteliğe göz yumulmazdı (muhtemelen bir Türk Yahudi’si) Savaş Bitince Pon Papen Amerikalılara teslim oldu. Sekreter Türkiye de kaldı ve evlendiler. Bir çocukları oldu diğerlerini bilmiyorum.Kemal Dervişin Babası savaş süresince Almanya ile ticaret yapan çok zengin olmuş birisi idi Doğan çocuğun adını Kemal koydular.

ABD de kariyer yaptı dünya bankası başkan yardımcılığına kadar çıktı başkanlık için aday oldu ama vazgeçti. Kaç defa evlendi bilmiyorum Ama Necdet Sezerin anayasa kitapçığı attığı Ecevit hükümeti döneminde CB. Sezerin çıkardığı kriz ile Türkiye battı. Sezer Kemal Dervişi ekonomiden başbakan yardımcısı olarak Ecevit hükümetinin içine paraşüt ile indirdi. Başbakanda daha yetkili bir yardımcı oldu. Gelirken yanında karısı diye takdim ettiği pek çok İslam ülkesinde operasyonlar yapmış Yüksek dereceli CIA ajanı hanımı da getirdi. Kendisi de yüksek dereceli bir ekonomi ve siyaset operasyonları yapan bir operatördü. Eşi dediği CIA yüksek dereceli ajanı son vazifesi olarak Kongre kütüphanesi gizli dosyalar bölümünü yönetiyordu. Oradan bir dosyayı ABD başkanı dahi dışarı çıkarmadan orada okumak zorunda idi. Böyle bir kadın Türkiye de hangi operasyonları yaptı tam bilmiyoruz. Ama Kemal derviş Türkiye’nin bankalarını kendi ülkesine boşaltıp borç para verdi yani kendi paramızı alıp az bir bölümünü bize borç verdi.

Kusura bakmayın ama boşa konuşan birisi değilim ve bende Bir büyük elçilik personeli olarak çalışı 35 yıl sonra 65 yaşında emekli olmuş birisiyim. Sizin her sorunuza yada bilir bilmez sözlerinize her seferinde açıklamalar için onlarca sayfalar yazı yazmam gerekir. Bu yüzden sadece yazınızın başlangıcına cevap verdim ve bütün günümü ve gecemi harcamamak için diğer bölümleri okumadan kapatıyorum. Çünkü bu kadar yorucu emek karşılığı sizin bir şeyler öğrenmenizi nasılsa sağlayamıyorum. Diğer çok sayıda gruptan gelen yazılardan bazılarına da cevap yazmak zorundayım.

Selamlar

A.D.Şimşek

25 Mayıs 2015 20:50 tarihinde Grbuz Guvendag <gurbuz1943> yazdı:

Sayın Düsünen ve yazan arkadaşlar,

Ahmet Bey,
Dervis niye geldi demiş.
Bu soruyu çoğaltabiliriz.

Bir Prof umuz kitap yazmıs.
Osmanlının Sultan Süleyman Dönemini canladırabiliriz demek istiyor.
Aslında ,Sultan Sülyeman Dönemi ,Sarayın ,Dönmelerin hakim olduğu dönemdir.
Sokullu Vezirazam Bosnaktır.
Sultanın Hanımın Türk değil,vir Davudi olduğu söylenir.Su anda ülkemizde
esleri Türk olmıyan yöneticiler var.
Yunanistanda Rumların Basına ,Rum olmıyan bir yönetici ve esi Rum olmıyan
yönetici gelmesi imkan dısıdır.

Bilgi fakiri bazı yöneticilerimiz,Ortadaoguda hakim politika uygulayacağız dediler,Mısıra gittiler,Mısır karıştı.Libya ya gittiler.Kaddafi düzeni cöktü.
Suriye ile dostluk olacak dediler.Suriye bin parça.
Yani biz akıllıyız,Batı aptal.Biz ilerliyecegiz onlar bizi alkıslıyacaklar.
Biz Tank yapacağız ,Rusya 3000 tank yapıyor.
Biz araba yapacağız.Adamlar sürücüsüz araba yapıyorlar.
Kimse aptal değil.
Basörtüsü serbestmis.
Basörtüsü marifet bir sey olsaydı.Irakta ,Bas örtülü kadınlar sokağa düşmezdi.
Suriye de ,Basörtülü ve bizim imamlardan daha iyi arabca bilen kadınlar perisan durumda.Basörtüsü takıp,vatanını savunmuyorsan biraz bos.

Bakın ,bu Isid ciler Türkiye ye de saldırır diyorum.Yok vatanı koruruz diyorlar.

Milleti acımasızca soyan ,haksızlık ,yapan,haketmedikleri kadroları alanlar.
Vatanı niye savunsunlarki?
Onlar için Vatan yağmalanacak toprak parçası.
Milletin Anasına küfr eden Müteaahit vatanı savunmazki.Dünyalıgı var.Ceker gider.

Global Güc,Ortadoguda ,istikrar saglanmazssa,EMPERYALİZM buraya gelmeli diyor.

Eger ,ülkemiz de hukuk calısmazssa,Yolsuzluk yapanlar,yaparız lan ,konuşmayın
derse,TC nin kurtulusu,acaba Irakta Saddam dönemi gibi EMPERYALİZM le mi çözülecek?

Yolsuzluklar,haksızlıklar,adaletsizlikler,Anadolu da Müslüman lığı yıkıp,en son proje Sevr i mi devreye sokmaktır?

Gur-Buz

On Monday, May 25, 2015 3:13 PM, ahmet dogan Simsek <ahmetdogan.simsek> wrote:

Yoruma gerek yok. Yazılanlar aynı ile vaki.Bu seçim batı ile vereceğimiz en büyük meydan muharebesi.
Ya özgür ve güçlü bir devlet olarak tarih sahnesine yeniden çıkacağız.
Yada kaybedip tekrar gizli sömürge hayatı yaşasak da artık sömürge olarak ve batının köleleri olarak yaşadığımızı hepimiz fark edecek biz ne halt ettik diye yakınacağız. Ama yakınmaların çok uzun on yıllar belki asır yada asırlar içinde bu hatamıza yanacağız.
Arkadaşlar şunu açıkça belirteyim ki bu seçim. Batı Dünyası İsrail ve yerli kripto Yahudiler ile milletimiz arasında olacaktır.
Koroyu yönetenin dünya siyonist merkezinin içinde olan Alman Yahudisi Anneden doğan Kemal Derviş derviş olunca Muhalif parti yada grupların tamamı onun konserindeki çalgıcılardan başka bir anlam taşımazlar.
Zafer ya onların yada Türkiye’nin
A.D.Şimşek

  • 25 Mayıs 2015, Pazartesi
    Derviş neden geldi?

Haftabaşı olması nedeniyle ilginç kulisler yazmaya niyetlendim!
Gerçekten hiç ama hiç duyulmayan şeyleri paylaşacaktım!
Son anda vazgeçtim! Bir dostum "Kemal Derviş İstanbul’da! Aydın Bey’in evinde buluşuyorlar!
Pekçok yazar da davetli" diye mesaj atınca durdum!
Bana gelen bilgi doğru mu değil mi bakamadım!
Ama belli ki SEÇİM sandığımızdan daha önemliydi! Dümeni kırıp SEÇİM YAZISI yazmak istedim…
Çünkü kafalar karışık! Nasıl mı?
Açalım biraz! İki yıl önceye gidelim… "Süreci esas bozan şey ne diye baktım… 7 Şubat MİT darbesi… Ben bir darbeyi sezdim. Cezaevi müdürüne ‘Hakan Fidan’ı yalnız bırakmamak gerekir’ dedim. Sözlü yazılı iletişime geçtim…"
Bu kadar mı, değil tabii… "KCK’dan 10 bin kişiyi içeriye aldılar!
Bunu yapan güç MİT’e darbeyi planladı.
Hemen devreye girdim. ‘Bu darbedir’ dedim. Ergenekon’dan farkı yok!
Başbakan (Erdoğan) sıranın kendisine geleceğini gördü. Vatana ihanetten tutuklanacaktı. Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’un tutuklanması da budur!
Cevat Öneş buna ‘Darbe’ dedi… İlginç değil mi… "Türkiye’de 3 koldan PARALEL DEVLET ÇALIŞMASI var. ABD’de Yahudi, Ermeni ve Rum lobileri stratejik ve taktik müdahale ediyorlar. Her üçü de ANADOLU çıkışlı… CHP ve MHP, Paralel Devletin izdüşümleridir!
Geliştirdiğimiz diyaloğa karşılar! MİT Müsteşarı düşürülmek isteniyor…"
Daha ilginci var! "Fethullah Gülen, NUR HAREKETİNE sızdı.. 120 ülkede okul açmış! Para nereden! Kontrgerillanın eski merkezi Florida’ydı! Yeni merkez ise UTAH’tır! … … orada eğitildi! ….. ve ….
MİT’i hedef aldı…"
Katılırsınız katılmazsınız bu sözler İMRALI SAKİNİNE aitti! Tespitler onun! Silahların gömülmesi için gerekeni yaptığını söylüyor! İnanırsınız inanmazsınız, sizin bileceğiniz bir iş! Ben burada değilim! İki yıl önce söylenen bu sözlerden sonra ne değişti? Bu sorunun cevabını bilmeden ERDOĞAN’a karşı kurulan İTTİFAKI anlamak hiç kolay değil!
İmralı sakininin sözlerinden FETHULLAH GÜLEN ile arasının hiç iyi olmadığını ve devlete karşı bu gruptan saldırı geldiğini, geleceğini çıkarıyoruz!
Peki, geldi mi?
Geldi! Peşpeşe, büyük büyük hem de… Oslo sızdı, 7 Şubat’ta MİT hedefti! Eski ve yeni Müsteşarlar alınacaktı! Gezi patladı. 17 ve 25 Aralık’la devlet ortadan kaldırılacaktı!Direkten dönüldü!
Bütün bunlara rağmen, ESKİ DEVLETE rağmen, Erdoğan barış için yürüdü! Risk aldı! Ancak bir de baktık ki KOBANİ olayları ve 6-7 Ekim isyanı!
45 vatandaşımız öldü! Kimse çıkıp özür bile dilemedi! Sorumlular sustu! 30 Mart seçimleri atlatıldı! Zafer yine Erdoğan’ın oldu! Ve peşpeşe saldıranlar artık "Başka bir elbiseyle" gelme kararı aldı! SANDIKTAN geleceklerdi!
Son hamlelerinden bir öncekini deneyeceklerdi!
İmralı’nın sözleri ortadayken HDP, yani Demirtaş, MİT’e diz çöktürmek isteyenlerle, barışı bitirme amacını taşıyanlarla yanyana geldi! Aydın Bey’in medyası zaten hemen arkasından itiyordu! Kasetle giden Deniz Baykal’dan sonra yerine gelen Kemal Bey, HDP’ye karşı değildi! Bırakın karşı olmayı, yapılan planlar alttan alta işliyordu!
BATI’da CHP oyları HDP’ye gidecek, Doğu’da da AŞİRETLER CHP’ye katılarak kaybedilen oylar buralarda telafi edilecekti! BENENSON, yani Amerikalı şirket, ANADOLU’daki uçan yaprağın haberini alıyor ve gereken stratejiyi belirliyordu! Herkesin bir rolü vardı! Bu seçim öyle sıradan bir seçim değildi! Bu nedenle herkes ama herkes seçimden çok HDP’yi konuşuyordu! Barajı geçer mi, geçmez mi? Demirtaş barajı geçerse Erdoğan’ın grafiği ilk kez aşağıya dönecekti!
Hesapları buydu! Düşmeye başladığında, düşme eğilimi gösterdiğinde asılırlardı!
Burası Türkiye’ydi! ÜST AKIL bunu söylüyordu! "İmralı neden susuyordu?", "HDP’ye söz mü geçiremiyordu?", "Parti elinden kayıp gitmiş miydi?", "Devredışı mı kalmıştı?" yoksa o zaman dediği gibi "BDP ve PKK’nın beni kullanmasına izin vermem!" noktasına mı gelmişti?BİLMİYORUZ! Ama bildiğimiz bir şey var ki HDP Pensilvanya’ya bağlandı!
Sadece bu kadar mı?
Devlet Bey bu yapıdan hiç haz etmemesine rağmen o da ne hikmetse bu yapının elemanlarına arka çıkmaktaydı! CHP zaten içinde barındırdığı bu güçle gidiyordu! Saadet ve Büyük Birlik de gruba atılmıştı!
Milli Görüş oyları için onlara da ROL verilmişti! Kemal Derviş Bey de herkese ROL dağıtan "merkezin" merkezindeydi!
CHP’nin eline MEGAŞEHİR modeli tutuşturarak "BÜYÜK TÜRKİYE’yi biz yöneteceğiz" mesajı veriyordu!
Hiçbir şey tesadüf değildi! Çok ince planlar üzerinden gidiliyordu!
Bakın!
Başörtülü kızlarımız artık hayatın içinde! Okulda da işte de var! Askerin bakışı değişti! Kendi milletini izleyen bir ordudan gözlerini dışarıya çeviren bir anlayışa geçildi! MİT kendi vatandaşlarını değil olası tehlikeleri takip ediyor!
İçeride değil dışarıda mücadele veriyor!
Hükümet içerideki dengelere değil DÜNYANIN dengesinde PAY kapmaya çalışıyor!
Aslında devletle millet Erdoğan döneminde BARIŞTI ! Erdoğan’ın en büyük eseri buydu aslında! Bir kesim bunu anlamakta zorlansa da durum buydu! Zenginleşen ve yayılan Türkiye…
Ortadoğu’dan Afrika’ya kadar!
Taşlar yerine oturunca CHP gibi parti bile değişmeye başladı! Kemal Bey dağıtmak için gelmişti! Deniz Bey bu nedenle gitmişti! Tabii Kemal Bey neden geldiğini bilmiyordu! Seçtikleri adaylara bir bakın! Neler var neler!
Önceden bunlar mümkün değildi! Sakın partinin kendi başarısı olarak görmeyin bunları! Dışarısı değiştiriyor! Adım adım…
Bu seçimde de HDP üzerinden AK Parti’nin grafiğini aşağıya döndürmek istiyorlar! Ekmelettin Bey de bu nedenle hazırda tutuluyor!
HDP barajı geçer mi geçmez mi bilemem!
Ama KÜRTLER’den nefret eden çok kişi bu partiye oyunu verecek! Papermoon’da kadehlerin HDP için kalktığını yazmıştım!
Önümüzdeki seçimde "Sandıktan ne çıkacak?" diye bakmayın! Geleceğimizin ne olacağına odaklanın!
BAŞKANLIK, nüfusunun yüzde 70’i milliyetçi-muhafazakar olan ülkenin kendisini doğrudan yönetmesi anlamına gelecek! Aksi, DIŞARISININ isteği formatta yola devam…OYUN BUDUR! Dönün başa!
Aydın Doğan Bey ile, Kemal Derviş’le, CHP ile, MHP ile, HDP ile, BBC ile, CNN ile, New York Times ile, bu kesimin yazarları ile, gazeteleri ile, televizyonları ile, İstanbul sermayesi ile karşı karşıyayız!
Yani BARONLAR ile ANADOLU çarpışacak!
Onlar kazanırsa kullanışlı bir ülke olarak kalacağız! Görünürde BÜYÜK ama onlara çalışan sistem ile adım atacağız! Anadolu kazanırsa MÜSLÜMAN DÜNYADA ele geçirilmeyen tek ülke olarak yolumuza devam edeceğiz! SANDIK, geleceğine SAHİP ÇIKARSA bölgede tsunami olur!
Korkuları bu!
İSLAM DÜNYASI’nı kendi hesapları için yönetecek biri aranıyordu!
Bulduklarını da sandılar! Ama TÜRKLER için birinin çıkacağı düşünülmüyordu!
Bu nedenle KOALİSYON büyük! "İTTİFAKTAKİLER bunu biliyor mu?"
Doğrusu kestiremiyorum!
Tek bildiğim Türk, Kürt kim varsa kaderinize sahip çıkın! Geleceği birlikte kurun!
Yoksa?
Maalesef yoksa’sı yok! NOT DÜŞEYİM istedim!
İnşaallah günün birinde "DEMİŞTİM" demem!
PARANIN SAHİPLERİ Türkiye’nin ÇOK İLERİYE GİTTİĞİNİ düşünüyor!
Düne kadar kararı bunlar verdi!
Şimdi de sandıktan çıkacak kararı belirlemeye çalışıyorlar!
Anadolu’nun bağrından çıktığını iddia edenler Anadolu’ya karşı!
Bir anlamda MİLLİ ile YABANCI KONTENJANINDAN MİLLİ olanların kapışması!
Ne dersiniz? Ergün Dilerhttp://www.takvim.com.tr/yazarlar/ergundiler/2015/05/25/dervis-neden-geldi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: