SOYKIRIM – RAFAEL SADI- ODATV


http://www.odatv.com/n.php?n=soykirim-anisina-siren-sesleri-ile-herkes-saygi-durusunda-durdu-1704151200

Soykırım anısına siren sesleri ile herkes saygı duruşunda durdu

EMİN ÇÖLAŞAN yazdı… İKİ ERMENİ KİTABI "Uluç Gürkan ve Mehmet Perinçek’in kitapları mutlaka okunmalıdır! Bu iki kitap önünüzü açacaktır.
soykirim-anisina-siren-sesleri-ile-herkes-saygi-durusunda-durdu-1704151200_m2.jpg

MÜTHİŞ BULUŞ! İNGİLİZCE KONUŞMANIN SIRRI ÇÖZÜLDÜ. NASIL MI? TIKLAYIN!
“MAHREM” / Gizli Belgelerde Türkiye’nin Sırları Ortaya Çıkıyor. İsim isim… Olay olay…
facepaylas.png twitterpaylas.png googlepaylas.png

17.04.2015 02:41 Karakter boyutu : font_02.gif font_04.gif

Bugün 16 Nisan 2105 saat 11.00

Soykırım anısına siren sesleri ülke genelinde herkesin saygı duruşu ile gerçekleştirildi.

İsrail’de adeta hayat durdu. Bu her sene devam ediyor ve Yahudi halkı bu olay için "bir daha asla" demeye devam ediyor.

Peki soykırım nedir?

Bunu anlayabilmek veya sözler ile anlamak çok kolay değil.

Her toplu cinayeti bu sınıfa sokabilmek çok doğru değil. Bir kişinin bile katli kabul edilemez kuşkusuz ama Soykırım uluslararası adı ile Holocaust’un anlamı çok daha derin.

Nazi Almanyası önderliğinde 2. Dünya savaşında toplam 25 milyon kadar insan öldü. Ama sadece 6 milyon Yahudi soykırım kapsamında hayatını kaybetti.

INSAN YAKMA FIRINLARI

İNSAN CESETLERI

Kısaca Faşist Nazi Yönetimi başındaki Adolf Hitler iktidara gelebilmek ve iktidarda kalabilmek için "Yahudi düşmanlığını" adeta icat etti ve kurumsallaştırdı. Almanya’da iyi gitmeyen her şeyin sorumlusu olarak Yahudileri işaretledi ve bununla kalmayarak kendince sorun saydığı YAHUDİLERİ yok etmek için organize sanayi tesisleri kurdu kurdurttu.

AUSCHWITZ

25 milyon kişinin ölümünden direkt olarak sorumlu olan Adolf Hitler’e ağıt yazan ve methiyeler düzenleri duyup okudukça Dünya’nın "deliler"e karşı yapılması gerekenler konusunda hiç bir şey öğrenemediğini görmekten eza duyamamak oldukça acı.

Bütün isimler billgisayar sisteminde kayıtlı ve web sitesinden de takip edilebiliyor

Soykırımı anlamak isteyenler için tavsiye edeceğim web sitesi: www.yadvashem.org

Her sayfasını incelemenizi rica ederim. Vakit buldukça devam edin Bu olayı tam manası ile hazmedemezsek gelecekte tekrarlanmasına mani olamayabiliriz. Bütün insanlığın insanların insanlara neler yapabileceğini anlamamız lazım..

ERMENİ SOYKIRIMI OLDU MU

Peki Ermeni soykırımı oldu mu olmadı mı? Buna ne diyeceğiz veya ne dememiz ve demememiz lazım.

Bir miktar hatta oldukça büyük sayılarda Ermeni vatandaşının 1915 yılındaki olaylarda hayatını kaybettiklerini sanırım kimseler tartışmıyor bile. Üzerinde durulan noktalar sayı ve olayın Soykırım kapsamında olup olmadığıdır.

Bir çok Dünya ülkesi hatta Hıristiyan aleminin lider Papa ile ABD bunun soykırım olduğu konusunda ağız birliği etmiş durumdalar.

Sayın Cumhurbaşkanı ise arşivlerimiz sonuna kadar açıktır gelin inceleyin diyor. Çok güzel bir ifade ama havada asılı kalıveriyor. Hadi gidin girin bakalım hangi arşiv memuru size izin verecek. Hani nerede bu arşivin anahtarı web sitesi? İşte eksik olan halkın halkların anlayabileceği lisanda sorulan sorulara iddia ettiğimiz tarihçilerin kaynaklara dayanarak vereceği rapordur. Bu olaylarda ölen insan sayısı şu kadardır. Hatta isimlerinin listeleri de ekli olmalıdır. Olanların raporu da olay yeri inceleme raporu gibi detayları ile ortaya konmalıdır. Tartışmaya ve kimin neden nasıl öldüğüne tartışmaya mahal bırakmayacak şekilde ortaya konması gerekir.

Bu sadece savunma durumunda bırakılan Türkiye açısından değildir Aynı zamana iddia makamının yani Ermenilerinde ortaya koyması gereken bir meseledir.

Örnek lazımsa YAD VASHEM soykırım müzesi web sitesi emrinize amadedir.

Buyrun ziyaret edin. Hatta mail ile müracaat edin neyi nasıl yapmak gerektiği konusunda yardımcı bile olurlar bence.

Evet 1915 olayları oldukça acı vericidir ve değil 1.5 milyon 1 kişinin bile öldürülmesine tahammül gösterilmemelidir. Bu mesele ise öyle sadece inkar ve kızgınlıkla geçiştirilemeyecek kadar vahimdir. Uzaması da bize sadece zarar verir.

Gelelim SOYKIRIM sözcüğünün diplomatik boyutuna.

Yahudi milleti bu acıyı gündeme getirmekte ve özellikle Filim sanayi kullanarak herkese duyurmayı başarmıştır. Hatta bu olmasaydı İsrail olmazdı diyenleri bile doğurmuştur. Halbuki İsrail Devleti’nin kuruluş startı 1917 yılında verilmişti. Daha da geriye giderek 1. Siyonist Kongresinde 1897 Bazel’de bunun kararı da alınmıştı.

Ermeni diasporası ve Ermenistan ise Yahudilerin bu konudaki başarısını örnek alarak Dünya çapında yaygın bir propaganda faaliyeti ile bu olayların 100. Yılında oldukça ilginç mesafe kaydederek bir çok ülkede hatta Papa nezdinde bile bunun Soykırım olduğunu kabul ettirebildiler.

Peki biz ne yaptık? Sadece kızdık kafa tuttuk ve herkese sırt çevirdik. Üstelik bu duruma gelirken son 13 yılda kendimizi savunacak çok güvendiğimiz tarihi arşivlerimize ve tarihçilerimize bunu anlatma görevi bile vermedik. Yani, futbol tabiri ile kaleyi boş bıraktık ve habire gol yedik.

Peki Ermeni meselesinde yapıcı rol oynasaydık ve bakın beyler bu tarihte olanlar şöyle idi. Sizin dediğiniz gibi biz 1.5 milyon insanı öldürmedik çünkü o tarihte değil 1.5 milyon Ermeni Osmanlı nüfusu bile yoktu. Veya bizim kayıtlarımıza göre Ermenilerin Osmanlı ordusuna karşı ayaklanmalarının bastırılmasında Ermeni vatandaşların verdikleri kayıplar bu kadardır ve Tehcir veya adı her ne ise sürgün edilen insan sayısı bu kadardı demek bize ne kaybettirirdi?

Endişemiz tazminat ödemek ise bugün bütün Dünya karşısında düşeceğimiz durum çok daha pahalıya mal olacaktır sanıyorum. Üstelik bu Türkiye’yi en hassas olduğu ve neredeyse AKP hükümetinin Bütün Dünya ülkeleri ile adeta kavgalı olduğu bir dönemde yakalaması ise ne kadar tesadüftür düşünülmelidir.

Rafael Sadi

Odatv.com

Etiketlendi:,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: