AKP’li Milletvekili bu konuşmayı paylaştı: İsrail haritadan silinmeli ODATV


http://odatv.com/n.php?n=israil-haritadan-silinmeli-2911141200

israil-haritadan-silinmeli-2911141200_m.jpg

AKP’li Milletvekili bu konuşmayı paylaştı: İsrail haritadan silinmeli

AKP Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, Diyarbakır Ulu Cami imamı Mehmet Sait Yaz’ın, İsrail ve Yahudiler hakkında yaptığı konuşma görüntülerini kendi sosyal medya hesabından paylaştı. AKP’li vekil İçten’in paylaştığı videoda Yahudilerin "düşman" olarak ifade etmesi ve Yahudilere saldırıyı teşvik etmesi dikkat çekti.

AKP Diyarbakır Milletvekili İçten’in paylaştığı videoda Diyarbakır Ulu Cami imamı Mehmet Sait Yaz, şunları söyledi:

"Yeryüzünde Müslümanların en azgın, vahşi düşmanı Yahudilerdir. Bunu kim diyor, Allah diyor. Asla Yahudiler ve Nasrailer sen onların dinlerine tabi olmadığın sürece onlar senden razı olmazlar. Yeryüzünde bütün anlaşmaları bozan 17 tane peygamberlerini katleden Yahudiler, yıllar yılı bizim ilk kıblemiz olan Mescid-i Aksa’yı işgal etmiş ibadete kapatmış adeta müdminlerle kıblelerin arasına duvar örmüştür."

‘BİZİM YERİMİZE ONLAR ŞEHİT OLUYOR’

Orada namaz kılan Müslümanlara ateş açıldığını ifade eden Diyarbakır Ulu Cami imamı Mehmet Sait Yaz, "Gazze İslam aleminin öncü birliklerinin yeridir. ilk mevzilerdir. Eğer Gazze düşerse Mekke de gider Kabe de gider. Bizim yerimize onlar şehit oluyor. Filistinliler bizim dinimize kurban oluyor. Onlar öncü birlikler. Ya biz. Biz uykudayız. Biz uyuyoruz" diye konuştu.

AVRUPA’YI ELEŞTİRDİ

Öldürülen Filistinli çocuklara ve kadınlara Avrupa’nın sessiz kalmasını eleştiren Mehmet Sait Yaz, "İsrail yapınca meşru ama bazı Müslüman örgüt diyelim kendilerine öyle isim takmışlar onlar yapınca terörist ve katil. Evet, biz öyle bir kitaba inanıyoruz ki biz öyle bir dine mensubuz ki Müslüman olarak asla masum insanları öldüremeyiz" dedi.

‘İSRAİL HARİTADAN SİLİNMELİ VE SİLİNECEKTİR’

Mehmet Sait Yaz, "Bende buradan ilan ediyorum diyorum ki" diyerek şu provokatif sözleri sarf etti: "Eline silah almış Müslümanların katline azmetmiş karar almış bütün Yahudiler yok edilmeli. İsrail haritadan silinmeli ve silinecektir Allah’ın izni ile. Dualarla sağlayamadığımız birliğimizi İsrail vahşetiyle sağlayacak. Ve Müslümanlar İsrail’e hücum edecek Yahudiye, Yahudi kaçacak delik arayacak."

İşte o tartışma yaratan konuşma:

Odatv.com

Reklamlar

Etiketlendi:,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: