Hamas kaçırılan üç gencin sorumluluğunu İstanbulda üstlendi. hasturktv.com


>

http://www.hasturktv.com/turkiyede_bugun/6771.htm

21/08/14

Hamas kaçırılan üç gencin sorumluluğunu İstanbulda üstlendi.

Çarşamba günü İstanbulda yapılan Dünya Müslüman Alimler Birliği konferansında, Hamas’ın Türkiyedeki temsilcisi Salah al Aruri yaklaşık iki ay önce Batı Şeria’da üç İsrailli gencin kaçırılıp öldürülme eyleminin örgütlerinin askeri kanadı İzzeddin al Kassam tugayları tarafından yapıldığını söyledi.

Başbakan Yardımcısı İşler, Dünya Müslüman Alimler Birliği Toplantısına Katıldı

Konferansta çakilen bir videoda, Hamasın ileri gelenlerinden Salah Al aruri, bu olayın bir İsrail komplosu olduğunun yanlış olduğunu, ve İzzeddin El Kassam mücahitlerinin eylemi Filistinli esirlerin açlık grevine dikkat çekmek için gerçekleştirdiklerini söylediği görülüyor.

fft256_mf4488476.Jpeg

İşler ve Al Aruri

Al Aruri “halkımızın mücadelesi tüm işgal edilmiş topraklara da yayıldı. Mücadelemizin doruk noktası üç (İsrailli) yerleşimcinin El Kassam tugayları tarafından El Halil (Hebron) de kaçırılmalarıydı” diyor.

19 yaşında Eyal Yifrach, 16 yaşında Gilad Shaar ve 16 yaşında Naftali Fraenkel 11 Haziran günü kaçırılıp, kaçırılmalarından beş dakika sonra öldürülmüşlerdi.

Naftali Fraenkel, Gilad Shaar, and Eyal Yifrah.

İsrailin Batı Şeriyada üç hafta yaptığı aramalar sonucu ölü bulunan bu gençler, Hamas örgütüyle gerginliğin artmasına neden olmuş, gelişen olaylar İsrailin günümüzde Gazzede gerçekleştirdiği operasyonun başlamasınına neden olmuşlardı.

Dünya İslam Bilimleri Konferansına Mısırlı din bilgini ve Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Yusuf El-Karadavi ve Tunus Nahda Hareketi’nin lideri Raşid Gannuşi gibi isimlerin yanısıra, Başbakan yardımcısı Emrullah İşler de katıldı.

isler-suni-sinirlar-cizip-operasyon-yapiyorlar_m.jpg

Konferansta konuşan İşler “En son Gazze’de hem de Ramazan ayı içerisinde gerçekleştirilen katliamlar dünya vicdanının iflas ettiğini bir kez daha göstermiştir…..İsrail’in tüm acımasızlığıyla Müslümanların kutsal ayı olan Ramazan’da bebek, kadın, yaşlı demeden insan katletmesi karşısında dünyanın suskunluğunu hiçbir şey izah edemez. İsrail, aynı zulmüne, aynı orantısız güç kullanmaya devam etmekle uluslararası teamülleri yine ihlal etmiştir. Artık herkes bilmeli ki dünyanın bir İsrail sorunu vardır. İsrail, dünya ve bölge barışını tehdit eden, hiçbir zaman barış yanlısı olmayan, her fırsatta zulmeden bir ülkedir” dedi.”

Dün, Yusuf El Karadawi başkanlığında konferansa katılan bir delegasyson Recep Tayyip Erdoğanı ziyaret etti. Delegasyon Başbakanı seçimlerden dolayı tebrik etti. Toplantıda bölgedeki gelişmeler ve bunların Arap ve İslam dünyasına etkileri görüşüldü. Başbakan delegasyon şerefine bir yemek verdi.

Başbaka Recep Tayyip Erdoğanın delegelerini kabul ettiği, ve T.C. Başbakan yardımcısının da katıldığı bir konferansta üç İsrailli genci kaçırıp öldürdüklerini kabul eden Hamasa İslam alemi ve hükümetin nasıl bir tepki göstereceği merak konusu

Kaynaklar: Türk Basını ve Haaretz

Reklamlar

Etiketlendi:,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: