TURKIYEDE NELER OLUYOR ? RAFAEL SADI – HASTURKTV.COM


http://www.hasturktv.com/israili_taniyalim/6725.htm

08/08/14

Türkiyede neler oluyor?

Fotoğraf: http://iyigunler.net/yazarlar.php?no=1732 TÜRKİYEDE NELER OLUYOR? İYİGUNLER.NET Sayın Recep Tayyip Erdoğan Türkiye Anayasası ile nasıl oynuyor ve Atatürk Türkiyesine nasıl hükmetmeye çalışıyor? (Tabii ki Atatürk'ten geriye ne kalabildiyse)

RAFAEL SADİ

Sayın Recep Tayyip Erdoğan Türkiye Anayasası ile nasıl oynuyor ve Atatürk Türkiyesine nasıl hükmetmeye çalışıyor? (Tabii ki Atatürk’ten geriye ne kalabildiyse)

Hatırlatmak isterim ki Modern Türkiye Birinci Dünya Savaşından sonra 1923 yılında Atatürk tarafından kuruldu.Kuruluş hareketi de 19 Mayıs 1919’da Mustafa Kemal’in Samsun’a çıkması ile başladı. Atatürk Halifeliği iptal etti ve ve Osmanlı İmparatorluğu yerini Modern Türkiye Cumhuriyetini kurdu ve anayasa ile dini devlet işlerinden ayırdı.

Bu devlet bugün kendi demokrasileri ile gurur duyan bir çok Avrupa Devletinden de daha demokratik bir devlet oldu. Türkiye kadınlara seçme ve seçilme hakkını 1926’da bir çok Avrupa ülkesinden evvel verdi. İsviçre bile Kadınlara seçme ve seçilme hakkını 1946 ‘da vermşti.

Sayın Erdoğan hocası Erbakan önderliğinde MSP/RP partisi gençlik kolu başkanlığına getirildi . Kısa bir tiyatro oyunu yazarak ideolojisi hakkına adeta bir beyanatta bulunmuş oldu. Oyunun adı MASKOMYAH Masonlar, Komunistler ve Yahudiler. Bu oyuna ve 20 li yaşlardaki Erdoğan’a göre bu üç oluşum İslam’ın düşmanı idiler.

Aslına bakacak olursanız kişinin ideolojisinde ve düşüncesinde bugüne kadar pek bir değişiklik yok. Halen aynı şekilde düşündüğü alenen ortadadır.

Sadece çok daha kaba ve gün geçtikçe gerçek yüzünü daha açık ve net bir şekilde göstermeye başladı. Güçlendikçe de antisemitik yüzü daha da belirginleşmektedir.

Ne yazık ki gerek İsrail Devleti gerek Yahudi kuruluşları da bu kişiyi gerektiği gibi anlamaya çalışmadılar. Aksine kendisine 2 adet önemli ödül de verdiler.

ADL ve AJC’nin ödüllerinden söz ediyorum.AJC ödülün iade edilmesini talep etti.Kendisi de kabul etti. Hatta alsınlar ödüllerini Başlarına çalsınlar diyerek (aslında başka bir şey dediğinden adım gibi eminim ama basında bu şekli ile yazılamayacağı için bu şekli yazıldı…) Ödül fiilen iade edildi mi henüz bilmiyorum ama durum bu raddeye geldi.

ADL’nin ödülü geri istemesinin fiilen mümkün ve doğru olmadığını biliyorum çünkü ADL’nin ödülü Erdoğan’ın şahsına verilmiş değil , sadece Sn. Erdoğan eliyle Canları pahasına 2. Dünya Savaşında Yahudileri kurtarmaya çaba göstermiş olan Türk Diplomatların cesaretlerinin onurlandırılması ödülü idi .

ADL ‘nin bu konuda yaptığı başka bir hatayı da hatırlatmadan edemeyeceğim. Soma faciasında bir vatandaş’a İSRAİL DÖL’ü demesini kınayamamış ve bu konudaki uyarılarıma kulak asmamışlardı. Bu ayıp ile yaşamak zorunda kalacaklardır.

2 gün sonra Sayın Erdoğan Türkiye Cumhurbaşkanı olarak seçilebilecektir. Türkiye’de neler gördüğümü anlatmaya çalışacağım.

Türkiye anayasası veya en azından seçim usulleri gereğince Cumhurbaşkanlığı adayı olan kişilerin bulundukları devlet görevinden istifa etmeleri gerekmektedir.

Sayın Erdoğan da Cumhurbaşkanlığına adaylığını koyduğu anda Başbakanlık görevinden istifa etmeliydi.

Bunu yapmadı ve yapamadı ve sebepleri şunlardır:.

1- Başbakanlığı bıraktığı anda Cumhurbaşkanı olan Sayın Abdullah Gül herhangi bir Türk Vatandaşını (Milletvekili olmasa da ) atayıp hükümet kurmakla görevlendirme yetki ve görevinde sahiptir. Bu göreve en yakın aday ise Sayın Bülent Arınçtır.

2- Sayın Erdoğan ise kontrol edebileceği bir ismin atanmasını ve istediği kişinin Başbakan olmasını istemektedir.Bu şekilde hem devletin başında olacak hemde Hükümeti hatta Partiyi de kontrol edebilecektir. Halbuki Cumhurbaşkanının tamamen tarafsız ve Parti işleri ile ilgili ve de ilintili olmaması gerekmektedir.

3- Sayın Erdoğan Cumhurbaşkanı seçilene kadar mevcut görevinden istifa etmeyecektir. Bu şekilde de Sayın GÜL’ün başbakan atamasını ve istemediği birinin gelecek hükümetin başında olmasını engellemiş olacaktır.Bu da Sayın Abdullah Gül ile Sayın Erdoğan arasındaki çok eski bir rekabetin hesaplaşmanın sonucudur.)Hatta eşler arasında da devam den bir çekişmeyi de ekleyebiliriz).

4- Sayın Erdoğan yasaların izin verebildiği son dakikaya kadar görevinin başında kalacaktır. Mevcut yaslar yeterli olmazsa yeni yasa çıkartır nasıl olsa yasa koyucu da kendisidir.

5- Kurallara göre Cumhurbaşkanı seçildikten 5 gün içinde eski Cumhurbaşkanı ile görev devir teslimi yapılması gerekir.Eski Cumhurbaşkanı makamı yeni seçilen Cumhurbaşkanına vermelidir.Peki bu 5 gün içinde neler olabilir?

6- Erdoğan bu süre zarfında bile istifa etmeyecek ve Başbakanlık makamını koruyacaktır ki GÜL yeni bir başbakanı atayamasın. 5 gün sonunda Abdullah Gül’ü değiştirecek ve ancak Başbakanlıktan ayrılacaktır. Böylece Sayın Gül’ün olmadık bir başbakan’ı seçmesini engellemiş olacaktır. Tabii aynı zamanda AKP idaresini de elinde tutmuş olacak.

7- Peki Erdoğan’da sonra gelecek Başbakan kimdir? Tabiiki rulet masasında dolaşan bazı isimler mevcuttur. Ancak duyumlarıma göre ne Ahmet Davutoğlu ne de Ali Babacan olmayacaktır Başbakan. Erdoğan için en sağlam ismin BİNALİ YILDIRIM olduğu ifade ediliyor Ankara kulislerinde. Tabii ben Nostradamus değilim.

8- Peki sonra , bundan Sorna Türkiye kelimenin gerçek anlamı ile ONE MAN SHOW tek adamlık gösteri dönemine girmiş olacaktır.Kendisi hem partiyi , hem devleti hatta bölgeyi de yönetecektir.(eh kendisi öyle arzuluyor tabii)Nasılsa kendisi HAMAS ve IŞİD’in ardındaki adamdır.(Basındaki haberlere göre) Bu tutumun ardındaki ideoloji ise Osmanlı imparatorluğunun yeniden hayata geçirilmesidir. Bir çok Avrupa gazetesi kendisine Hitler, Mussolini hatta diktatör yakıştırmaları yapıyor olsalar da ben kendisine Yeni Türk İslam Osmanlı İmparatorluğu HÜNKAR’ı RECEP denmesini yeğleyeceğini söylemek isterim. Bana kalırsa ünlü Televizyon dizisi Muhteşem YÜZYIL’ın fazla etkisinde kaldı. (Muhteşem Süleyman)

Bundan böyle Sayın Erdoğan seçilirse (Henüz kesin değil kuşkusuz) Türkiye ve ortadoğu her şeye karışmak isteyen Dünya’ya istikamet vermek isteyen biri ile farklı bir döneme başlamak durumundadır.Bu karışma huyu özellikle İsrail Filistin ilişkilerinde ön plan’a çıkacaktır.Bu ilişkilerde ise çok ama çok fazla para bulunduğunu bu senaryo’nunarkasında da yeterinden fazla para döndüğünü söylemeye devam edeceğim. Parayı takip ederse olayları daha kolay anlayabiliriz.

Reklamlar

Etiketlendi:,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: