AK PARTİ DOSYASI : Kaset planını Rotahaber bozdu


AKP’nin gurbetçi oylarında yaşadığı 2 puanlık kaybı telafi etmek etmeye yönelik kaset planını Rotahaber deşifre etti. Rotahaber’in deşifresinin ardından kasedin yayınlanacağı iddia edilen siteyi duyuran Troll hesap alelacele kapandı. Sitede ise sayaçta belirtilen sürenin dolmasına rağmen herhangi bir yayın yapılmadı.

Tepki oylarını toplamak amacıyla hazırlanan kaset planını Rotahaber bozdu.

Twitterdan 2 gün önce açılan bir Troll hesaptan Başbakan Erdoğan’ın görüntülerinin yer aldığı kasetin bugün saat 16.00’da yayınlanacağı duyrulmuştu.

Rotahaber ise öğle saatlerinde yayınladığı haber analizde söz konusu kasetin AK Parti’nin oylarını artırmaya yönelik bir plan olduğunu yazmıştı.

Rotahaber’in planı deşifre etmesinin hemen ardından twitterda açılan ‘Haramzadaler333’ isimli troll hesabı da panikle kasetin yayınlanacağı sitenin duyurusunu yaptığı twitleri sildi.

Hesabına twitter tarafından kapatıldı görüntüsü veren Troll hesap, yine Rotahaber’e yakalandı. Twitterin, hesaplarının gizlendiğini göstermek için kullandığı ‘Withheld’ kelimesini yukarida yanlis asagida ise dogru yazdı. Bu da Troll hesabın söz konusu değişikliği kendi profil ayarlarından yaptığını gösteriyor.

Kaset planının deşifre olmasının ardından kasetin yayınlanacağının duyurulduğu saatte ise herhangi bir kaset yayını yapılmazken, deşifre olan Troller bu sefer cemaati hedef aldı. Ve siteye bazı yazı ve resimler eklediler…

İşte sitenin o hali:

ROTAHABER’İN KASET PLANINI DEŞİFRE ETTİĞİ HABER ŞÖYLE:

AHMET MEMİŞ – ANALİZ HABER / ROTAHABER –

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine 2 gün kala Twitterda açılan trol bir hesaptan, Başbakan Tayyip Erdoğan‘ın kasetlerinin yayınlanacağı ileri sürüldü.

Daha önceki kasetleri yayınlayan Haramzadeler hesabının bir harfinin değiştirilmesiyle oluşturulan çakma bir hesaptan anons edilen ve bir sitede yayınlanacağı duyurulan kasetlerin, Başbakan Erdoğan’ın oylarını artırmaya yönelik yeni bir plan olduğu ileri sürülüyor.

DIŞİŞLERİNDEKİ SIZDIRMANIN GÜNCELLENMİŞ VERSİYONU MU?

İki gün önce sosyal medyada dolaşıma sokulan iddia daha önce yaşanan benzeri skandaları akıllara getirdi.

30 Mart seçimlerine 3 gün kala Dışişleri Bakanlığında Bakan Ahmet Davutoğlu, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Ferdidun Sinirlioğlu ve Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Yaşar Güler’in yaptığı görüşmenin ses kaydı internete sızdırılmıştı. Sonrasında ise Başbakan Erdoğan ses kaydını cemaatin sızdırdığını ileri sürerek miting alanlarında bunu malzeme yapmıştı.

Yaşanan bu gelişmenin ardından ses kaydını toplantıya katılan isimlerden birinin sızdırdığı ileri sürülmüştü. Ses kaydının, Erdoğan‘ın işine yarayacak şekilde kontrollü ve zaman ayarlı bir şekilde sızdırıldığı da iddialar arasındaydı.

Seçim sonrasında yapılan kamuoyu araştırmalarında alınan sonuçlar da bu iddiaları doğrular nitelikteydi.

GURBETÇİ OYLARINDAKİ SÜRPRİZ BU PLANI MI DEVREYE SOKTU?

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ilk yapılan anketlerde ilk turda kazanacağı belirtilen Erdoğan‘ın hesaplarını yurt dışı oyları bozdu. Yüzde 2-3 civarında olduğu belirtilen bu oy kaybının ardından Erdoğan‘ın oylarının yüzde 48 civarına indiği bugün medyada da geniş şekilde yer aldı.

Yaşanan bu oy kaybı da akıllara yine Dışişleri skandalını akıllara getirdi. Kamuoyu "Bu yüzde 2’lik oy kaybı tıpkı Dışişlerinde olduğu gibi kasetlerle ve oluşacak tepkiyle mi giderilecek?" sorusunu sormaya başladı.

O SİTE HALA NEDEN KAPATILMIYOR?

Söz konusu iddianın AKTroller tarafından yayılması şüpheleri iyice artırırken, duyuruyu yapan twitter hesabının ve kasetlerin yayınlanacağının belirtildiği sitenin hala kapatılmamış olması dikkat çekiyor..

Deniz Baykal‘ı koltuğundan eden kasedi, internetten kendisinin kaldırttığını defalarca söyleyen Erdoğan‘ın, 2 gündür hem sosyal medyadan hem de internetten yayınlanacağı duyurulan görüntüler için harekete geçmemesi ve siteyi kapattırmaması iddiaları güçlendiriyor.

AKTROLLERİN NUMAN KURTULMUŞ’UN MONTAJ GÖRÜNTÜLERİNİ YAYINLAMIŞTI

Yine yerel seçimler öncesinde Numan Kurtulmuş’a ait olduğu iddia edilen ve ahlaksız görüntülerin yer aldığı montajlı görüntüler sosyal medyada dolaşıma sokulmuştu. Bu görüntüler üzerinden de cemaat hedef haline getirilmiş ve seçim meydanlarında kullanılmıştı.

Ancak Numan Kurtulmuş ile alakası olmayan bu görüntülerin twitterdaki AKTroller tarafından hazırlanıp dolaşıma sokulduğu ortaya çıkmıştı.

Geçmişte yaşanan tüm bu skandallar bugün yayınlanacağı iddia edilen görüntülerin yine aynı amaçla servis edileceği iddialarını güçlendiriyor.

HER ŞEKİLDE ERDOĞAN’IN KAZANMASI HEDEFLENİYOR

Sosyal medyada konuşulan bir diğer iddiaya göre de; yayınlanacağı iddia edilen görüntüler yayınlanmayacak ya da Erdoğan‘ı etkilemeycek bir görüntü yayınlanacak. Ve ‘Benim de Baykal gibi kasedimi yayınlayacaklardı" denilerek aynı tepki oluşturulacak ve Erdoğan bunu meydanlarda kullanacak. Yani her şekilde kazanan yine Erdoğan olacak

KAYNAK: ROTAHABER

Reklamlar

Etiketlendi:, ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: