PARALEL DEVLET DOSYASI : Fuat AVNİ KİMDİR ? PARALEL yapı kimdir ? FUAT AVNİ YAKALANDI MI ?


Paralel yapıya yönelik operasyonlar devam ediyor. Bu sabah yapılan operasyonlarda 33 kişi tutuklandı. Twitter’ın fenomeni olan Fuat Avni yakalandı mı? Fuat Avni kimdir? Paralel yapı nedir? Tutuklanan polisler kimler. Peki Fuat Avni neden tutuklanmadı. Fuat Avni nerelidir?

Paralel yapıya yönelik operasyonlar devam ediyor. Bu sabah yapılan operasyonlarda 33 kişi tutuklandı. Twitter’ın fenomeni olan Fuat Avni yakalandı mı? Fuat Avni kimdir? Paralel yapı nedir? Tutuklanan polisler kimler. Peki Fuat Avni neden tutuklanmadı. Fuat Avni nerelidir?

İstanbul’da Sabah saatlerinde polislere yönelik operasyon düzenlendi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü önünde toplanan ekipler, saat 06.30′da belirlenen adreslere çıkış yaptı.

Operasyon düzenlenen adreslerden biri de Seyrantepe’deki polis lojmanları oldu. Ekipler, buradaki adrese 2 araçla geldi. Bu arada Haseki eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde de çevik kuvvet ekiplerinin önlem alındığı belirtildi.

LİSTEDE 33 KİŞİ VAR

13 ilde eşzamanlı olarak yürütülen operasyonlarda gözaltı listesinde 33 kişinin olduğu öğrenildi. İstanbul’da Gözaltına alınan bir kişi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildi. Şüpheli hastaneye girişte, “Gecemi gündüzüme kattım, çalıştım sonuç bu” dedi.

31 KİŞİ TUTUKLANMIŞTI

Emniyet’te “paralel yapı” iddiasıyla 22 Temmuz’da başlatılan operasyonda gözaltına alınan 115 polisten 31′i tutuklamıştı. Casusluk suçlamasıyla tutuklananlar arasında eski İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürü Yurt Atayün de vardı.

Hükümete ve Başbakan Erdoğan’la ilgili yaptığı analizlerle Twitter’da fenomen olan @fuatavni hakkında MİT’ten ilginç bir iddia geldi. MİT’e göre, @fuatavni Emre Uslu . İddiayı haberleştiren ise havuz medyası. Sabah Gazetesi’nde yer alan habere göre, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) savcılığa Fuatavni mahlası ile gerek sosyal medyada gerekse de bazı internet sitelerinde boy gösteren kişinin Taraf gazetesi yazarı Emre Uslu olduğunu bildirdiği iddia edildi. Bu iddialar üzerine Emre Uslu kendi sitesinde bir yazı kaleme alırken bir açıklama da Fuat Avni ‘den geldi. TÜBİTAK’ın ses kayıtları için çok tartışılan he-ce-me-le açıklamasına gönderme yapan Fuat Avni, “Fu-at Av-ni: 8 hece, Em-re Us-lu 8 hece bu ciddi araştırma sonucunda Fuat Avni’nin Emre Uslu olduğunu tespit ettik. Milli İstihbarat Teşkilatı.” diyerek haberleri ti’ye aldı. Hiçbir belgeye dayandırılmayan haberlerde sadece kuruma yönelik yazdığı yazılara vurgu yapılması gözlerden kaçmadı. Ayrıca hükümetin de Fuat Avni konusunda sessizliği dikkat çekiyor.

“FUAT AVNİ BENMİŞİM, YANİ EMRE USLU. GÜLDÜM…”

Emre Uslu kendi blogundan yazdığı yazıda: ‘Eğer haber doğruysa Fuat Avni benmişim, yani Emre Uslu. Güldüm, çünkü iddia gerçekten gülünç. Bu iddia Yeni Şafak’ın Geziciler İstanbul’un suyunu tüketecek diye yazdığı, musluk lobisi haberinden bile daha komik. Bu iddiayı Havuz’un gazetecileri yazıyordu onları ciddiye almıyordum. Onları beyinsiz piyon liginde gördüğümden hiç ciddiye bile almadım. Ama bu salakça iddiayı vergilerimizle beslediğimiz, ülkeyi korusun diye kurulmuş bir istihbarat teşkilatı dile getiriyorsa bu gülünç iddiaya sadece gülünür…’ ifadelerini kullanarak havuz meydasıyla dalga geçti.

“FUAT AVNİ’Yİ BULAMADIK EMRE USLU VERSEK OLUR MU ABİ”

“Fuat Avni’nin kim olduğunu bile bulamayan, bir istihbarat teşkilatı, muhtemelen Fuat Avni’yi tespit edemediği için, Erdoğan ve kamuoyuna bir şeyler söyleme gereği hissettiği için, ismimi ortaya atmış olmalı” diyen Uslu, durumu tek cümleyle özetledi: ‘Fuat Avni’yi bulamadık Emre Uslu versek olur mu abi’ durumu..

Daha önce de @fuatavni yazdığı bir kaç kelimenin yazış biçimi ile Emre Uslu olduğu iddia edilmiş daha sonra o kelimeleri aynı şekilde yazan onlarca isim çıkmış ve iddia çürütülmüştü.

İşte Emre Uslu’nun ilgili yazısı…

Fuat Avni benmişim…

Havuz Takvimi MİT’in sonunda Fuat Avni’yi bulduğunu yazmış. Havuzcularda yalan bol. Bu yüzden habere temkinle yaklaşıyorum. Eğer haber doğruysa Fuat Avni benmişim, yani Emre Uslu.

Haberi okuyunca hem güldüm hem üzüldüm.

Güldüm, çünkü iddia gerçekten gülünç. Bu iddia Yeni Şafak’ın Geziciler İstanbul’un suyunu tüketecek diye yazdığı, musluk lobisi haberinden bile daha komik. Bu iddiayı Havuz’un gazetecileri yazıyordu onları ciddiye almıyordum. Onları beyinsiz piyon liginde gördüğümden hiç ciddiye bile almadım. Ama bu salakça iddiayı vergilerimizle beslediğimiz, ülkeyi korusun diye kurulmuş bir istihbarat teşkilatı dile getiriyorsa bu gülünç iddiaya sadece gülünür…

Fuat Avni’nin ben olduğum iddiasına üzüldüm çünkü bunu dile getiren kurum MİT ülkenin hem güvenlik siyasetini belirleyen, hem dış politikasında etkin olan, hem de son dönemdeki cadı avının arkasındaki kurum olarak görülüyor. Bu teşkilatın başındaki kişi bu ülkenin Başbakanı’nın sır küpü. Böylesine önemli bir teşkilatın böylesine, delilsiz ispatsız, saçma sapan, nerden baksan tutarsız nerden baksan aptalca bir iddiayı gerçekten ileri sürdüyse bu ülkenin güvenliğinden ciddi derecede endişe edebilirsiniz…

Fuat Avni’nin kim olduğunu bile bulamayan, bir istihbarat teşkilatı, muhtemelen Fuat Avni’yi tespit edemediği için, Erdoğan ve kamuoyuna bir şeyler söyleme gereği hissettiği için, ismimi ortaya atmış olmalı. ‘Fuat Avni’yi bulamadık Emre Uslu versek olur mu abi’ durumu..

Ülkenin en önemli istihbarat teşkilatının beceriksizliğinden dolayı gerçek Fuat Avni’yi bulamadığı için, beceriksizliğini gizlemek için bir gazeteciyi suçlaması sadece üzücü değil içler acısı bir durum…

Bu durum bana, o meşhur MİT fıkrasını hatırlattı. Hani ajanlar goril bulmak için ormana gitmiş, tüm dünyanın istihbarat ajanları birer goril bulup getirdiği halde MİT’ten ses yok. Sonra ajanlar hep beraber MİT’i aramaya başlamış. Ormanda rastladıkları manzara şu: MİT ajanları gırtlağına sarıldığı bir file ‘gorilim de lan’ diye işkence yapıyor…

MİT Fuat Avni’yi bulamamış Emre Uslu’nun boğazına sarılıp Fuat Avni’yim de diye işkence yapacaksa boşuna uğraşmasın. Ben benim, Emre Uslu, tek ve hür. Sadece kendi adımla yazarım. Maskeleri indirmeye çalışırken maskelerin arkasına sığınma alçaklığını kabul edemem.

Bir tarafta Fuat Avni’nin kim olduğunu bulamadığı için bir gazeteciyi suçlamaya kalkan bir MİT diğer tarafta ülkenin karşılaştığı devasa sorunları çözmesi beklenen bir MİT teşkilatı.

Düşünün ki Fuat Avni’nin kim olduğunu bulamayan MİT Suriye’de bir savaş yürütüyor.

IŞİD’e kaptırdığımız konsolosumuz, polislerimiz ve diplomatlarımızı kurtarmaya çalışıyor…

PKK ile çözüm süreci yürütüp, Öcalan’la aşık atmaya kalkıyor…

Dünya istihbarat liginde ben de varım iddiasında ama ülkesindeki bir twitter hesabının sahibini bile bulamıyor…

Dahası paralel yapı iddiasıyla ülke hallaç pamuğu gibi atılmış, bu sarsıntıda, başat rol oynayıp operasyon bilgilerini verdiği düşünülen MİT Fuat Avni gibi bir hesabı tespit edemiyor…

Bu yakıcı sorunlarla başa çıkmasını beklediğimiz MİT’in kalkıp Fuat Avni Emre Uslu’dur diye mahkemeye başvurması tam anlamıyla gülünç, acınası, ve ülke güvenliği ilin alarm veren bir bir durum..

Eğer bizim devletimiz bu saçma sapan iddiayla mahkemeleri meşgul eden MİT’in bilgisiyle hareket ediyorsa, Suriye’de içine düştüğümüz batağa, Irak’ta elçilerimizin rehin alınmasına, Güneydoğu’nun PKK’nın kontrolüne girmesine, uçaklarımızın düşürülmesine, Mısır’da elçimizin sürülmesine, Gezi’den, yol kesmelere yaşadığımız kaoslara şükretmemiz lazım..

Allah muhafaza düşmanımız Türkiye’nin bir twitter hesabını bile tespit edemeyen, tespit edemediği için bir gazetecinin boğazına sarılıp ‘Fuat Avni benim’ dedirtmeye çalışan, gazeteciye iftira atatan bir istihbarat teşkilatının olduğunu, öğrenirse ülkemizi işgal ederler de haberimiz bile olmaz…

Etiketlendi:, ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: