IŞİD DOSYASI : IŞİD’in Çakma Halifesi Bakın Kimmiş ?!


Adı : Simaun

Soyadı : Eilot

Milliyeti : Yahudi

Kod Adı : İbrahim Bin Avad Bin İbrahim El-Hüseyni El-Badri Razavi

Sahte Adı : Abu Bekir El-Bağdadi

Mesleği : Mossad Ajanlığı

Kurumu : IŞİD

Misyonu : Çakma Halifelik

Görevi : Şii Türklerin İmhası ve Topraklarından Tasfiyesi

Misyonu : Doğu İsrail’in Yahudi Kürdistan Ayağını Gerçekleştirmek

* * *

Deşifrasyon : İran İstihbaratı VEVAK (Vezaret-i Ettela’at Ve Amniyet-i Kisvar)

* * *

Uzmanlar, IŞİD liderinin Amerikalılarla bir şekilde temasları sürdürdüğünü iddia ediyorlar:

İŞİD lideri Ebu Bekir el Bağdadi, Amerikan askerleri tarafından tutuklanıp bir süre Camp Bucca hapishanesinde bulunmuş, ama sonra serbest bırakılmıştı. Pentagon’un resmi verilerine göre el bağdadi, Şubat-Aralık 2004 döneminde tutuklu bulunuyordu. Ancak bu resmi veriler doğru görünmüyor. Bu hapishanenin eski müdürü albay Kenneth King, el-Bağdadi’nin 2009 yılına kadar hapishanede yatmış olduğunu iddia ediyor. King’in sözlerine göre bunun ardından Bağdadi Irak yönetimine teslim edilmiş ve Irak yönetimi de onu serbest bırakmış. İşte El-Bağdadi’nin IŞİD örgütündeki hızlı yükselişi bundan hemen sonra başlıyor!

* * *

Suriye’li siyaset uzmanı Taleb İbrahim konuyla ilgili şunu söylüyor:

“Buna hiç şüphem yok. Suriye ve Irak’taki krizler CIA’nın işidir. Washington bu konuda çok büyük deneyime sahip. Sovyet askerleri Afganistan’da bulunurken, Amerikalılar El Kaide örgütünün kurulmasıyla uğraşıyorlardı. Şu an da aynı senaryo tekrarlanıyor. Gelecekte belki de İran’da da aynı gelişmelere tanık olacağız.”

* * *

Rus doğu bilimci Viyaçeslav Matuzov bu görüşü paylaşıyor ve şöyle söylüyor:

“Elde edilen veriler Al-Bağdadi’nin CIA ile alakalı olduğuna işaret ediyor. Büyük bir ihtimalle hapishanede geçirdiği yıllar içinde o, Amerikan Merkezi İstihbarat Teşkilatı için çalışmaya başlamıştır. İŞİD liderinin hikayesi El Kaideci Abdulhakim Belhac’ın hikayesine çok benzer aslında. O da zamanında Amerikalılar tarafından tutuklanıp uzun zaman boyunca ABD’de hapishanede bulunuyordu. Sonra da Belhac Muammer Kaddafi yönetimine teslim edilmiş, 2010 yılında af kararı üzerine serbest bırakılmıştı. Libya devrimi başlar başlamaz adamlarıyla birlikte Kaddafi’ye karşı silaha sarılmıştı. Trablus Askeri Konseyi’nin başına geçen Belhac Trablus’un Kaddafi güçlerinden alınmasında büyük rol oynamıştı.

Sonrasında da Beşar Esad’a karşı yapılan operasyonlara aktif şekilde katılmıştı. Yani Al-Bağdadi ve Belhac’ın biyografileri birbirine çok benzer. Ve onların arkasında ABD istihbaratının bulunduğu olasılığı dışlanmamalıdır.” Uzman, Amerikan istihbaratının IŞİD ile olası ilgisinin ABD’nin Irak’a F-16 uçaklarını teslim etmekte acele etmemesinin ana nedenlerinden biri olabileceğini düşünüyor. Bu arada Amerikalılar istese kendileri de İŞİD liderlerine ulaşabilirlerdi. Bunun için sadece bölgenin üzerinde devriye gezen İHA’ların uçuş güzergâhlarında değişikliklerin yapılması gerekiyordu. Ama Pentagon’un böyle bir emri yoktur herhalde. (Rusya’nın Sesi)

* * *

* * *

İZLENMESİ ELZEM BİR VİDEO: IŞID İçindeki Türk Mücahitler

http://www.youtube.com/watch?v=Z4sCkCPByxg

Ve Orijinal Bir Yapım: Golobal Terörün Yeni Suratı Abu Bekir El-Bağdadi

http://www.youtube.com/watch?v=V92AahO0twQ

KAYNAK : https://www.facebook.com/notes/ali-aslan-dumanol/i%C5%9Fidin-%C3%A7akma-halifesi-bak%C4%B1n-kimmi%C5%9F-/898390226855558

ÖZEL BÜRO NOTU :DEĞERLİ ÜYELER, TAKDİR EDERSİNİZ Kİ İNTERNET BİR GAYYA KUYUSU VE BU GAYYA KUYUSUNDA DOĞRU HABERLER OLDUĞU GİBİ TAMAMEN YALAN VE KASITLI OLARAK ABARTILMIŞ VEYA YALAN HABERLER DE YER ALIYOR. ÖZELLİKLE İSTİHBARAT SERVİSLERİ KONU OLDUĞUNDA DOĞRU İÇERİK BULMAK OLDUKÇA ZORLAŞIYOR VE HELE SÖZ KONUSU İSRAİL VE MOSSAD OLIUNCA BU 10 KAT DAHA DA ZORLAŞIYOR. ÇÜNKÜ RADİKAL DİNCİ GAZETELER, WEB SİTELERİ VE DERGİLERİ EBEDİ DÜŞMANLARI İSRAİL VE MOSSAD HAKKINDA MASABAŞI FANTEZİLER KURMAKTA OLDUKÇA MAHİRLER. HATTA ZAMAN ZAMAN BİZ DE BU KONUYA DİKKAT ÇEKEREK YAPILAN YALAN HABERLERİ SİZİNLE PAYLAŞIYORUZ. ÇÜNKÜ DOĞRU İÇERİK OKUYUCUNUN HAKKIDIR AKSİ İSE SADECE DÜŞÜNSEL MASTÜRBASYONDUR. BU HABERİ DE BU ÇERÇEVE DE OKUMANIZI TAVSİYE EDERİZ. AYRICA BU HABERİ İSRAİL KONUSUNDA UZMAN İKİ DOSTUMUZ MENTEŞ BEY VE RAFAEL BEY İLE DE PAYLAŞIYORUZ. UMARIZ BİZİMLE DEĞERLİ YORUMLARINI PAYLAŞIRLAR. SAYGILARIMIZLA.

Etiketlendi:, ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: