KAMPANYA : Köktendinciler Türkiyeli Yahudileri açıkça tehdit ediyor ve saldırılara davetiye çıkarıyor /// SEN DE DESTEK VER


KAMPANYAYA KATILMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN.

Bugün Türkiye’de yükselen İsrail karşıtlığının ardına gizlenen antisemitizmin kanıksanan sesini duymamış gibi yapmak istemiyoruz. 15 Temmuz’da Yeni Akit’te Faruk Köse’nin yazısı ve ardından çok sayıda benzeri, gazetenin tanıdığımız İslamcı antisemit dilinin de ötesinde, Türkiyeli Yahudileri açıkça tehdit ediyor ve saldırılara davetiye çıkarıyor.

Yazılarda, ülkenin tüm tarihi boyunca devletin de, devletin maaşsız memurlarının da dergilerde, gazete köşelerinde yaptığı şey tekrarlanıyor, yani onların gözünde doğuştan potansiyel suçlu Yahudiler sadakatlerini kanıtlamaya çağrılıyor. Kanıtlamayanların hayatının tehlikede olduğu ilan ediliyor.

Hakaret ve tehditler, Yahudilere Türkiye’yi terk etme çağrılarına kadar varmış durumda. Türkiye’deki çeşitli muhalif hareketler Filistin’le dayanıştığını iddia ederken İslamcılığın antisemitizminden ayrı bir dil yaratamadıklarını göremiyorlar. Yanı başımızda, Yahudilere ölüm çağrılarına ses çıkarmamak için 1934 Trakya olaylarını, 6-7 Eylül’ü, Maraş’ı, Çorum’u, Madımak otelini, Hrant Dink’i kısacası bu ülkenin kıyımlarla dolu tarihini unutmuş olmak gerekiyor. Biz hatırlıyoruz. Filistinlilerle dayanışma adına Yahudilere yöneltilen saldırganlığa ve antisemit söylem ve eylemlere aktif olarak karşı durmaya çağırıyoruz.

Reklamlar

Etiketlendi:, , , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: